Heerlijk ruime Maisonnette, met fantastisch dakterras!! Welkom op de Laan van Soestbergen 5 BS, Utrecht!!
Sommige plekken maken het wel heel makkelijk om van Utrecht te genieten. Je woont hier rustig boven de straat, kijkt vanuit de grote ramen uit over de omgeving en stapt de deur uit met de stad binnen handbereik.
Maar de plek die je waarschijnlijk het vaakst aan vrienden laat zien, ligt nóg een verdieping hoger. Boven op de woning wacht een groot dakterras: vrij, open en met uitzicht over de daken en het groen van Utrecht. Een plek voor lange zomeravonden, eten met vrienden of gewoon even buiten zitten terwijl de stad om je heen doorgaat.
Binnen krijg je circa 90 m² woonruimte in een karakteristieke woning uit 1925, met grote raampartijen, meerdere kamers en een indeling die wonen en slapen prettig van elkaar scheidt.
Kenmerken
– Groot en vrij gelegen dakterras van 25m² met uitzicht rondom over Utrecht
– Circa 90 m² woonoppervlakte
– Grote raampartijen en veel daglicht
– Karakteristieke bovenwoning uit 1925
– Meerdere kamers verdeeld over de woonlagen
– Keuken met uitzicht over de achterzijde
– Energielabel C
– HR-107 cv-ketel
– Station Utrecht Vaartsche Rijn op circa 600 meter
– Rotsoord, Ledig Erf en de binnenstad dichtbij
Wonen
Het leuke aan deze woning begint eigenlijk bij het uitzicht. De grote ramen zorgen niet alleen voor veel daglicht, maar geven de kamers ook dat typische gevoel van boven wonen: je kijkt langs de bomen en over de omliggende bebouwing in plaats van direct tegen een overkant aan.
De woonkamer heeft daardoor een prettige, lichte basis. Er is ruimte om een zithoek en eettafel samen te brengen, zonder dat het één ten koste gaat van het ander. De houten vloer geeft de ruimte karakter en past goed bij de leeftijd van het huis.
Ook de andere kamer op deze woonlaag profiteert van een brede raampartij. Daardoor ontstaat een indeling die je op verschillende manieren kunt gebruiken. Niet alles hoeft zich in één leefruimte af te spelen; er is juist ruimte om wonen, werken of ontspannen van elkaar te scheiden.
De keuken ligt apart en kijkt uit over de achterzijde. Terwijl je staat te koken, kijk je dus niet tegen een muur aan, maar naar buiten over de omliggende woningen en het groen. De keuken is praktisch in een hoek opgesteld, waardoor er voldoende werk- en kastruimte is.
Slapen
De woning biedt meerdere kamers, waardoor er naast slapen ook ruimte is voor bijvoorbeeld thuiswerken of een logeerkamer. Juist doordat de woning zich over meerdere niveaus uitstrekt, voelt het geheel ruimer en minder als een traditioneel appartement.
De grote ramen blijven ook hier een belangrijk onderdeel van het huis. Ze halen veel daglicht naar binnen en versterken het vrije gevoel dat je op deze hoogte hebt.
En dan naar boven…
Daar zit misschien wel de grootste verrassing van Laan van Soestbergen 5 BS.
Op het dak ligt een terras waar je daadwerkelijk iets mee kunt. Geen plek voor alleen twee stoelen en een klein tafeltje, maar een buitenruimte waar een complete loungeset staat en waar nog steeds ruimte overblijft.
Hier drink je ’s ochtends je eerste koffie boven de daken, schuiven vrienden later op de dag aan en blijf je op een warme avond waarschijnlijk langer zitten dan gepland. Door de hoge ligging kijk je rondom over bomen, daken en de stad. Midden in Utrecht voelt dat opvallend vrij.
En juist die combinatie maakt deze woning anders: je kiest voor het leven in de stad, zonder dat je buitenruimte hoeft op te geven.
Energie
De woning heeft energielabel C, geregistreerd in september 2026. De verwarming en het warme water lopen via een HR-107 ketel.
Wonen aan de Laan van Soestbergen
Hier zit je op een leuke grens tussen rustig wonen en het Utrechtse stadsleven. De Laan van Soestbergen ligt in de Watervogelbuurt en station Vaartsche Rijn ligt op circa 600 meter.
Ook Rotsoord, het Ledig Erf en de Twijnstraat liggen dichtbij. Vanuit huis heb je eigenlijk alle kanten op iets leuks te kiezen: richting Rotsoord vind je horeca en terrassen aan de Vaartsche Rijn, terwijl je de andere kant op zo bij het Ledig Erf en de Twijnstraat bent. Ook het gebied ertussenin biedt volop gezellige restaurants en cafés aan het water. En wil je verder de stad in, dan ligt ook de Utrechtse binnenstad binnen handbereik.
Dat maakt de ligging vooral makkelijk. Even de stad in, met de trein weg of ergens aan het water afspreken hoeft nauwelijks gepland te worden. En wanneer je daarna thuiskomt, wacht boven je eigen dakterras.
Tot slot
Laan van Soestbergen 5 BS is vooral een woning voor iemand die Utrecht graag dichtbij heeft, maar thuis ook waarde hecht aan licht, ruimte en een eigen plek buiten. Het dakterras maakt daarin echt het verschil. Je woont midden in de stad, maar hebt boven de daken een plek die helemaal van jezelf is.
Benieuwd naar deze woning? We laten je graag zelf ervaren wat deze woning zo bijzonder maakt tijdens een bezichtiging.
Bekijk ook de uitgebreide woningwebsite via laanvansoestbergen5bs.nl.
Interesse? Neem gerust contact met ons op via info@overduyn.nl of bel 030 – 688 45 35.
* De gemiddelde afstand van alle inwoners in een gebied tot de dichtstbijzijnde voorziening, berekend over de weg.
Bron: CBS